PREZIDENT HOVORIL S ADVOKÁTMI

PREZIDENT HOVORIL S ADVOKÁTMI

Zdroj: SAK, z dňa 24.1.2014

PREZIDENT HOVORIL S ADVOKÁTMI

(24.01.2014; Rozhlasová stanica Lumen; Infolumen; 17.30; 1,3 min.; R)

M. MAJEROVÁ, moderátorka:

"Prezident Ivan GAŠPAROVIČ dnes s advokátmi analyzoval stav justície. Obe strany sa zhodli na tom, že justícia funguje dobre, negatívne ju však vykresľujú médiá. Zástupcovia advokátskej komory na čele so svojím predsedom Ľubomírom HREŽĎOVIČOM sa s prezidentom rozprávali o súčasných podmienkach advokátskej praxe, dotkli sa témy aktuálnej legislatívy aj etiky advokátskej práce."

Ľ. HREŽĎOVIČ:

"Dotkli sme sa väčších káuz, najmä v tej oblasti etickej, ktorá sa mnohokrát prelína až do disciplinárnej zodpovednosti. Sú to živé veci, ktoré riešime a sú to konkrétne advokáti, jednotlivci, s ktorými sa momentálne zaoberáme, takže sú to veci, ktoré ešte nie sú celkom právoplatne všetky skončené."

M. MAJEROVÁ:

"Podľa HREŽĎOVIČA sa podarilo znížiť počet koncipientov a zvyšovať úroveň budúcich advokátov. Predstavitelia Slovenskej advokátskej komory prezident informovali o potrebe ešte viac sprísniť požiadavky na budúcich advokátov v rámci ich prípravy a advokátskych skúšok, Prví uchádzači by mali podľa HREŽĎOVIČA takéto sprísnené skúšky absolvovať už na jar tohto roku. Podľa prezidentovho hovorcu Mareka TRUBAČA sa obe strany zhovárali aj o vysokej nedôvere verejnosti voči justícii."

M. TRUBAČ:

"Na verejnosti sú medializované najmä tie negatívne fakty, ktoré neprispievajú k pozitívnemu obrazu justície v spoločnosti."